Atrakcie v okolí

Komárno

Európske námestie v Komárne je európsky architektonický unikát. Fasády budov, ktoré ohraničujú toto námestie nesú znaky bohatej škály architektúr, typických pre jednotlivé európske národy. Návštevník môže preto na jednom mieste vidieť a porovnať zvláštnosti a odlišnosti napríklad fínskej, ukrajinskej či poľskej architektúry.

komarno-namestie-europy

Pevnosť v Komárne na juhu Slovenska je jednou z najväčších a najvýznamnejších pamiatok svojho druhu na Slovensku.

Pevnosť, resp. systém pevností má baštiónový, polygonálny aj fortový systém opevnenia. Vo svojej dobe bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie. Svojimi rozmermi a zachovalosťou je unikátom európskeho formátu. V bastióne VI. sa nachádza verejnosti prístupné Rímske lapidárium.

Patince

Areál v letnej sezóne otvoreného termálne kúpaliska Patince sa nachádza 3 km od penziónu Mlyn. Termálny prameň, ktorý ho napája, má teplotu 27°C. Areál disponuje bazénmi relaxačného aj plaveckého charakteru a v ponuke sú taktiež tenisové kurty, minigolf a ihriská.

Štúrovo

Obľúbené rekreačné stredisko Vadaš sa najmä v letných mesiacoch stáva rajom oddychu a zábavy. Natermálnom kúpalisku priamo v Štúrove nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím – Lagúna. Bazény sú zásobované termálnou vodou s teplotou 26°C – 36°C. Mimo sezóny je otvorený iba krytý bazén a vonkajší sedací bazén.

Malom Panzió

946 38 Dunaradvány
Szlovákia

+421 905 717 104
info@mlynpenzion.sk

GPS adatok:

Hosszúság: N 48°34'39.87"
Szélesség: E 17°49'10.76"